Název

Popis

Náš klub podpořil svojí účastí a malou tématickou výstavkou akci Československé obce legionářské s názvem Zborovský závod branné zdatnosti "O pohár Moravy", která se konala ve Valticích v prostoru bývalé roty pohraniční stráže "Na Celňáku". Akce se mohly účastnit družstva žáků základních škol a víceletých gymnázií, mládežnických organizací (JUNÁK, YMCA...), dále družstva reprezentující jednotlivé jednoty Československé obce legionářské či obcí a měst v rámci moravských krajů. Závodilo se ve třech kategoriích, závod chlapců, závod dívek a závod družstev. Závodící museli absolvovat běh terénem na tři kilometry s vloženými brannými disciplínami, střelba v leže ze vzduchové pušky na deset metrů na plechové cíle, překonávání překážek a hod granátem na cíl. Patronát nad akcí drželi plukovník ve výslužbě Emil Boček, nositel Řádu Bílého lva třetího stupně vojenské skupiny, pilot RAF a plukovnice ve výslužbě Marie Lastovecká, nositelka Řádu Bílého lva druhého stupně vojenské skupiny, odstřelovačka od Sokolova 1943. Akci svojí účastí podpořil také brigádní generál Alexander Beer, který vítězům na závěr uděloval diplomy a ceny.

Období

• 32 fotek
  • 0 se líbí

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat